21 maja 2016

Tyvek® i inne cuda

Na życzenie JoHo oto lepsze ujęcia Róży Midasa:


Angelina jako folia mnie zaskoczyła, bo przy prasowaniu (przez papier do pieczenia!) zrobiła się sztywna i przy dotknięciu strasznie szeleściła - dlatego naszyłam na nią tyle koralików, cekinów, ściegów hafciarskich: im więcej dziurek, tym mniej hałasowała! Angelina jako włókna sprawdziła się doskonale - po prasowaniu miękka i elastyczna, dawala się kroić i szyć.
A teraz inne cudo - cieniutka flizelina dwustronnie klejąca, znana jako Vliesofix®, Bondaweb®,
WonderUnder™: zwykle używana do przyklejania i przyszywania aplikacji, ale ma wiele innych zalet wspomagających kreatywność. Malowany Vliesofix może być sam elementem dekoracyjnym albo być tłem dla innych elementow (koronki, włókna, folie metaliczne, a także angelina.)

Kilka przykładów: zwykła aplikacja przyklejona strzępkiem Vliesofixu i przyszyta ściegami quiltowymi przez cały blok, Vliesofix pomalowany farbami Procion Mx, podtopiony filc Kunin przyklejony do aksamitu barwnym Vliesofixem (tło) a następnie przykryty jedwabnym szyfonem i znów lekko podtopiony nagrzewnicą, element 3-D z filcu Kunin, jedwabnych strzępków i włókien ozdobnych okręconych razem ze strzępkami Vliesofixu na patyku i podtopionych nagrzewnicą, suszone listki i płatki kwiatów przyklejone malowanym Vliesofixem do tła i przykryte jedwabnym szyfonem.

Spróbujcie same, to przednia zabawa, a wykonane próbki można użyć w kartkach świątecznych, kosmetyczkach czy torebkach, obrazach tekstylnych itp.

2 komentarze:

 1. Danka, jak tak piszesz ciurkiem kilka przykładów na raz, to ja nica nie rozumiem. A dałabyś radę po jednym obrazku komentować, byłoby prostsze dla oseska.
  Niedługo będziemy trenować wykorzystywanie tyveku i angeliny z Marzenką Lew na kursie w naszej szkole :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aniu, pewnie ze wolałabym komentować po kolei, ale... z powodu wcześniej w innych postach wspomnianych "robaczków" mogę zdjęcia pokazywać bez przygód tylko na końcu tekstu. Jeszcze nie rozgryzłam, jak się komentuje zdjęcie, żeby tekst komentarza nie plątał się miedzy poprzednimi a następnymi.... :/

   Usuń